Moti sot në Shqipëri

0
193

Dita e sotme do të nisë me diell e ngrica në zonat malore. Gradualisht gjatë mesditës do të zhvillohen vranësirat.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak raporton se era do të fryjë e lehtë nga kuadrati i veriut, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehta:

zonat malore -2ºC deri në 9ºC

zonat e ulëta 0ºC deri në 15ºC

zonat bregdetare 3ºC deri në 16ºC