Moti sot në Shqipëri

0
167

Vijon ndikimi i masave ajrore me origjinë veriore-verilindore duke diktuar mot të kthjellët dhe të ftohtë në të gjithë vendin gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër territor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim deri 2 ballë.