Moti sot në Shqipëri

0
175

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Nesër do të kemi një shtim të vranësirave të cilat pasdite do të sjellin reshje dëbore në zonat malore, ndërsa në pjesën tjetër të territorit reshje të izoluara shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 06ºC, në zonat e ulëta nga 02ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 13ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi të ulët.