Moti sot në Shqipëri

0
139

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se gjatë ditës së sotme vranësirat do të vijnë në dendësim.

Përgjatë maleve do të shfaqen reshjet të dobëta bore dhe në pjesën tjetër të vendit reshje lokale shiu.

Era, do të fryjë nga kuadrati i lindjes e lehtë e mesatare në brigjet e Adriatikut, duke u pasuar nga një valëzim i ulët i forcës 2 deri 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 0/11 re
Kukës -4/7 re
Lezhë 1/11 re
Dibër -4/6 re borë e dobët
Durrës 2/15 re
Tiranë 1/14 re shi i dobët
Elbasan 1/13 re shi i dobët
Berat -3/13 re shi i dobët
Vlorë 1/14 re shi i dobët
Korçë -3/7 re borë e dobët
Gjirokastër -4/10 re borë e dobët
Sarandë 4/15 re shi i dobët