Moti sot në Shqipëri

0
178

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

në zonat malore nga -4ºC deri në 06ºC,

në zonat e ulëta nga 02ºC në 12ºC,

dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 14ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi të ulët.