Moti sot në Shqipëri

0
195

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

në zonat malore nga -4ºC deri në 06ºC,

në zonat e ulëta nga 02ºC në 11ºC,

në zonat bregdetare nga 08°C në 14ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior me forcë valëzimi 3 ballë.