Moti sot në Shqipëri

0
206

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta.

Edhe nesër pritet një mot me diell ndërsa temperaturat do të shënojnë rënie.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 06ºC, në zonat e ulëta nga 03ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 13ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi 2-3 ballë.