Moti sot në Shqipëri

0
183

Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi që nga sot do të mbizotërojnë vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Në zonat malore parashikohet të ketë edhe reshje të dëborës.

Tmperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 13 °C

në vendet e ulëta: 5 / 13 °C

në vendet malore: -2 / 5 °C

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.