Moti sot në Shqipëri

0
409

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 00ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 12ºC.

Era do të fryej në drejtim Lindor-Verilindor me forcë valëzimi 2 ballë.