Moti sot në Shqipëri

0
277

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se dita sot parashikohet me mot të kthjellët e vranësira të pakta. Vranësirat do të jenë mesatare kalimtare në zonën e jugut si dhe në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – Juglindje 1-6 m/sek, ndërsa përgjatë bregdetit deri 10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/37 Diell
Kukës 18/33 Diell
Lezhë 22/37 Diell
Dibër 18/31 Diell
Durrës 21/35 Diell
Tiranë 23/37 Diell
Elbasan 22/38 Diell
Berat 18/37 Diell
Vlorë 21/34 Diell
Korçë 18/29 Diell
Gjirokastër 18/38 Diell
Sarandë 21/34 Diell