Moti sot në Shqipëri

0
168

Moti do të jetë sot me kthjellime dhe vranësira në shtim ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 15/28°C

Zonat e ulëta 16/33°C

Zonat bregdetare 20/31°C