Moti sot në Shqipëri

0
194

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se dita sot do të dominohet nga moti i kthjellët.

Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë nga kuadrati i Verilindjes-Veriperëndimit 1-15 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat pranë tyre era do të fitojë intensitet, hera-herës e vrullshme deri në 25 m/s.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/31 Diell
Kukës 14/28 Diell pak re
Lezhë 19/31 Diell
Dibër 13/25 Diell pak re
Durrës 19/31 Diell
Tiranë 17/32 Diell
Elbasan 18/32 Diell
Berat 12/32 Diell
Vlorë 18/31 Diell
Korçë 12/24 Diell pak re
Gjirokastër 14/33 Diell
Sarandë 15/31 Diell