Mposhtet në gjysmëfinale Nora Gjakova, do kërkojë të fitojë medaljen e bronztë

0
44

Nora Gjakova pati përballë xhudisten japoneze Tsukasa Yoshida në kuadër të Doha World Judo Masters 2021.

Nora Gjakova ka humbur gjysmëfinalen në Doha Masters 2021, pasi nuk arriti të mposhtë xhudisten japoneze Tsukasa Yoshida

Gjakova e filloi mirë duelin, por japonezja përfitoi nga një rast dhe e zuri në pozitë të vështirë Norën, ajo tash do ta kërkojë medaljen e bronztë përmes repesazhit

Yoshida kalon në finale.