Napoli befasohet në shtëpi nga Leipzig

624

Napoli ka pësuar humbje 1-3 midis Stadio San Paolo nga skuadra gjermane Leipzig.

Napoli rrezikon rënien nga Europa League pasi në ndeshjen e parë kundër Leipzigut ka pësuar humbje dhe atë para tifozëve të vetë, 1-3.

Gjithçka nisi mirë, duke kaluar në epërsi në minutën e 52’ me golin e Adam Ounas. Por, mysafirët reaguan furishëm duke shënuar dy herë deri në fund. Timo Werner realizoi për 1-1 në minutën e 61’të dhe të tretin në 90’, kurse golin tjetër e shënoi Bruma 84’.

Ky është rezultat fantastik për ekipin gjerman, ndërsa aspak i mirë për atë italian.

Napoli në Gjermani duhet të shënojë tre gola dhe mos të pranojë asnjë për t’u kualifikuar në mesin e 16 më të mirave në Europa League.

Fotografia e RB Leipzig