“Nata e Zjarreve” në Prekaz, të gjithë në nderim të familjes Jashari (Video)

0
508
Në Prekaz të Skenderajt ka filluar manifestimi “Nata e Zjarreve”.
Dhjetëra djem të veshur me uniforma të UÇK-së kanë bartur në dorë flakadanët që simbolizojnë fillimin e “Natës së Zjarreve”
Ata pas ndezjes së flakadanëve kanë nderuar të rënët e Jasharajve në Prekaz dhe tek kulla e komandantit legjendar Adem Jashari.