Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nasuf Mjekiqi

0
503

Ish-ushtari i UÇK-së, Nasuf Mjekiqi, në moshën 43 vjeçare ka ndërruar jetë sot në spitalin “Medical Park” të Turqisë.

Lajmin e kanë konfirmuar familjarët e tij.

Veteran i luftës dhe baba i tre fëmijëve, Nasufi ishte diagnostifikuar me sëmundjen “Leucemia Acute” dhe pavarësisht trajtimit të tij jashtë vendit ai sot ndërroi jetë.