Ndërron jetë kardiologu i QKUK-së Dr. Sami Gjoka

0
1886

Ka ndërruar jetë kardiologu invaziv i QKUK-së Dr. Sami Gjoka pas një sëmundje të shkurtër.

Lajmin për Gazetën Shneta e ka konfirmuar drejtori i Klinikës së Anestezionit dhe Mjekimit Intensiv Dr. Nehat Baftiu.

Baftiu ka treguar se i ndjeri ka qenë në gjendje të rëndë nga dita e djeshme dhe pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor të Klinikës së Anestezionit, nuk ka arritur t’i bëj ballë gjendjes së rënduar.

Gjoka ka qenë njëri nga kardiologët e parë invaziv në Kosovë të trajnuar në Tuzëll.