Nesër mbahet Akademi Përkujtimore për Zahirin, Hakifin dhe Edmondin

543

Me rastin e 22 vjetorit të rënies heroike të Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës, organizuar nga Presidenti i Republikës së Kosovës, SH.T.Z Hashim Thaçi, mbahet Akademi Përkujtimore.

Akademia mbahet nesër më 31 janar 2019, ora 12:00 në Teatrin Kombëtar-Prishtinë.