Nesër mblidhet komiteti ndërministror, diskutohen masat e reja ndaj COVID-19, përfshirë dhe Ora Policore

0
122
Foto ilustrim

Nesër mblidhet komiteti ndërministror, diskutohen masat e reja ndaj COVID-19, përfshirë dhe Ora Policore

Për shkak të situatës së krijuar me rastet në rritje të të infektuarve me koronavirus, Klan Kosova merr vesh se nesër do të mblidhet komiteti ndërministror për të shqyrtuar masat e reja.

Mbledhja e tyre është paraparë në ora nëntë, ndërsa pritet të propozohen masat si vijon:

Gastronomia të punojë deri në orën 21:00.Të bëhet kusht që të gjithë ata që hyjnë në Kosovë të jenë me tri doza të vaksinës për Covid-19.Gjithashtu Klan Kosova mëson se edhe Ora Policore pritet të nisë nga ora 22:00, megjithatë akoma nuk ka të konfirmuar zyrtarisht.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit, 2 mijë e 50 raste u regjistruan të infektuar me koronavirus.