Nesër përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

0
603

Me rastin e 38-vjetorit të rënies në ballë të demonstratave të vitit 1981, nesër (e martë) më 2 prill 2019, do të përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva.

Me këtë rast, duke filluar nga ora 12:00 do të bëhen homazhe në nderim të jetës dhe veprës së tyre, tek vendi i rënies, afër objektit të Qeverisë (Kryeministrisë) së Kosovës, në nderim të veprës së tyre.