Ngjarjet që janë paralajmëruar për ditën e sotme

0
358

Sot është e diel, 7 prill dhe për ditën e sotme janë paralajmëruar këto ngjarje:

Mbahen homazhe dhe tubim përkujtimor në 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Polac të Skenderajt. (Vendi: Varrezat e martirëve të fshatit Polac, ora: 10:00)

Mbahen homazhe për ish-luftëtaren e UÇK-së, Fetnete Ramosaj. (Vendi: Holli i Pallatit të Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan, ora: 12:00)Lëvizja Vetëvendosje mban konferencë për media. (Vendi: Zyrat e LVV, ora 12:00)

Komuna e Deçanit dhe OVL e UÇK-së organizojnë mbledhje komemorative për ish-luftëtaren e UÇK-së, Fetnete Ramosaj. (Vendi: Pallati i Kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan, ora: 13:00)

Mbahet ceremonia e varrimit të ish-luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosaj. (Vendi: Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan, ora: 14:00)

Në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll zhvillohet derbi lokal i Gjilanit, mes dy ekipeve të këtij qytetit Gjilanit dhe Dritës. (Vendi: Stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ora: 20:00)