Ngjarjet që janë paralajmëruar për ditën e sotme

693

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, shefi i Ambasadës Japoneze në Kosovë, Mitsunori Ogasawara dhe drejtori gjeneral i kompanisë “Jetro Vjenë”, Satoshi ABE vizitojnë kompaninë “Gjirafa”. (Kompania “Gjirafa”, Dragodan, ora 09:30)

Mbahet mbledhja e komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 10:00)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi viziton Komunën e Rahovecit. (Komuna e Rahovecit, ora 11:00)

Mbahet mbledhja e komisionit për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 11:00)

Mbahet debati publik “Transparenca e punës së komunës së Graçanicës”. (Qendra Mediale në Çagllavicë, ora 11:00)

Ambasada Norvegjeze në Prishtinë, IPKO Foundation dhe RIT Kosova organizojnë ngjarjen për projektin KosLift. (Residenca norvegjeze në Fshatin Ndërkombëtar, ora 12:00)

Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Komunën e Mamushës. (Mamushë, ora 14:00)

Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Kompaninë “Liri” në Prizren. (Prizren, ora 17:00)