Nuk keni nevojë për ilaçet e gjumit! Me një gotë nga kjo pije dhe do flini “si një fëmijë”

0
557

Ka shumë nga ne të cilët kanë probleme me gjumin dhe për këtë arsye zgjohemi në mëngjes pa energji dhe të lodhur.

Ilaçet e gjumit nuk mund të jenë gjithmonë efektive nëse keni kohë që i përdorni, por disa mjekime natyrale mund të ndihmojnë.

Ato nuk shkaktojnë efekte anësore.

Ky mjekim do ju ndihmojë të hiqni pagjumësinë dhe përbërësit e duhur janë:

1 banane, gjysëm lugë kanelle, 1 litër ujë.

Përgatitja:

Hiqni lëkurën e bananes dhe vendosini në ujë të ziejnë për 10 minuta. Më pas hidhni çajin dhe bëni ndarjen e bananes. Më pas shtoni kanellën dhe shija ju garantojmë që do përmirësohet. Pijeni këtë çaj një orë para se të flini gjumë./Shije.al/