Osmani: Vrasësit e Tahir, Hasan e Enis Zemajt janë ende të lirë

0
189

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kujtuar 17 vjetorin e vrasjes së Tahir, Hasan e Enis Zemajt.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Osmani ka thënë se vrasësit e tyre janë akoma të lirë dhe se të njëjtit po pengojnë zbardhjen e krimeve të pasluftës.

“Vrasësit e urdherdhënësit janë akoma të lirë dhe sot, si asnjëherë më parë, vazhdojnë të krijojnë pengesa drejt zbardhjes së krimeve të pasluftës dhe pengesa ndaj përpjekjeve që mund të jenë shpresa e fundit për drejtësi”, ka shkruar Osmani.