Parashikimi i motit

199

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në intervale të caktuara, pritet të ketë reshje të izoluara shiu dhe bore.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 13-30 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 0 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 2 deri në 7°C.