Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkure parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë ditës, vende-vende parashihet të sjellin reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 6 dhe 9 gradë Celsius, kursëe maksimalet parashihet të jenë ndërmjet 16 dhe 19 gradë Celsius.

Lini një Përgjigje