Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se të enjten do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtime i juglindjes.

Lini një Përgjigje