Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të premte parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes 6 dhe 9 gradë Celsius, kurse maksimalet ndërmjet 17 dhe 22 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i juperëndimit deri në mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Ndërsa, për sa i përket vikendit, IHMK-ja bëri të ditur se parashihet të ketë rritje të temperaturave.

Lini një Përgjigje