Parashikimi i motit

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 13 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 24 dhe 27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit me shpejtësi 1 deri në 3 metër për sekond.

Lini një Përgjigje