Parashikimi i motit

0
397

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike do të vazhdoj të shënoj vlera të rritura, mbi normalen. Do të fryjë erë nga veriperëndimi, por në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore do të ketë masa edhe nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s”, ka njoftuar IHMK.