Parashikimi i motit për sot

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorlogjik i Kosovës.

Lini një Përgjigje