Parashikimi i motit për sot

0
77

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende do të ketë edhe reshje shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-29 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.