Pas 34 vjeçares edhe një i vdekur nga covid19 në Shqipëri

0
107

Shënohet një tjetër viktimë nga Covid-19 në Spitalin Infektiv.

Mësohet se ka humbur jetën një grua e moshuar.

Rikujtojmë se sot ka ndërruar jetë edhe një 34 vjeçare nga Elbasani.

“Një 34 vjeçare nga Librazhdi e cila vuante nga insuficenca renale kronike, diabeti, hipertensioni, e konfirmuar me Covid19, e shtruar në shërbimin infektiv prej disa ditësh, në gjendje të rëndë dhe e intubuar, pavarësisht përkujdesjes së mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë”, tha ministria.