Pas një zënke me policinë, burri vetëvritet para syve të tyre

0
845

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në Kragujevc të Serbisë. Një burrë 42 vjeçar ka vrarë vetën në prani të oficerëve të policisë dhe kalimtarëve, raportojnë mediat në Beograd.

Sipas mediave atje, Nebojsa Spasojevic, vrau vetën pas një zëkne që kishte në një market në qendër të Krugajevcit. Sherri nisi me një arkatar në market për të paguar karamelet që burri i futi në karrocën e tij.

Disa thonë se ai nuk kishte para për të paguar karamelet dhe disa thonë se ai kishte 350 dinarë me vete, por që punëtori nuk mundi t’i merrte ato para sepse disa nga monedhat ishin të vjetruara – raportojnë mediat serbe.

Pas këtij keqkuptimi, burri nxori një thikë dhe njerëzit e panë duke dalur jashtë marketit.

Raportohet se një patrullë e policisë arriti me shpejtësi në rrugën ‘King Alexander’. Ata gjetën Spasojevic me dy thika në duar. Ata i thanë që të hidhte armën dhe gjithçka do të ishte mirë. Fatkeqësisht, në vend që të hidhte thikën, Spasojeviç filloi ta prente fytin.

“Ai duhet të ketë tërhequr thikën mbi laringun e tij më shumë se dhjetë herë, filloi të fërkojë veten dhe gjaku u derdh nga plaga. Pas disa sekondash ai ra”, ka rrëfyer skenën e rëndë një dëshmitar okular.

“Burri kishte dy thika, kështu që do të ishte marrëzi nëse dikush i afrohej, sepse ne nuk e dinim si do të reagonte, nëse ai do të sulmonte dikë tjetër dhe do të lëndonte dikë plotësisht të pafajshëm”, tha dëshmitari okular.