Përfundon ndeshja, Kosova 5:1 Qipro

0
92

Kosova ka shënuar edhe golin e pestë në ndeshjen ndaj Qipros, në Ligën e Kombeve.

Ishte Vedat Muriqi ai që shënoi në minutën e 85’, pas një harkimi të Rashicës.

Lojtari gjuaji fort me kokë dhe e çoi topin pas shpinës së portierit mysafir.

Vedat Muriqi ishte ai që shënoi dy gola sonte, ndërsa Rrudhani, Rashani e Muslija realizuan nga një gol./Fokusi.info/