Përfundon pjesa e parë City në epërsi ndaj Bournemouth (Video)

0
243

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në mes të Bournemouth dhe Manchester City, ku po zhvillohet momentalisht në ‘Vitality Stadium’ me rezultat 1 – 2.

Fillimisht ishte City që e gjeti golin përmes Sergio Aguero, i cili shënoi për 0 – 1, pas një tollovie në mbrojtën e vendasve në minutën e 15-të.

Pastaj, Raheem Sterling shënoi në minutën e 43-të për 0 – 2, pas një harkimi të bukur në zonë.

Por, Bournemouth e ngushtoi epërsinë në fund të pjesës së parë, ku Callum Wilson shënoi nga gol të bukur nga gjuajtja e lirë në minutën e 45-të për rezultatin 1 – 2.

Goli i Agueros:

Goli i Sterling:

Goli i Wilson: