Përmbytjet në Iran, 17 të vdekur deri më tani (Video)

0
426

Në pjesën jugore të Iranit vazhdojnë përmbytjet pas reshjeve të dendura që pritet të vazhdojnë edhe për disa ditë.

Deri tani ka njoftime për 17 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, njofton agjencia franceze e lajmeve AFP.