Pësoi sulm duke ndihmuar të plagosurit në Lagjen e Spitalit, ndërroi jetë infermieri i QKUK-së

0
352

Një punëtor i Klinikës Emergjente në QKUK ka ndërruar jetë pasi kishte pësuar sulm duke ndihmuar të plagosurit në Lagjen e Spitalit të enjten e kaluar.

Punëtori i Emergjencës Ali Hodolli, infermier dhe bartës i pacientëve, të enjten e kaluar u vu në aksion për të ndihmuar të plagosurit nga tragjedia që ndodhi në Lagjen e Spitalit në Prishtinë.

Ndonëse kishte probleme shëndetësore me zemër, ai harroi vetën dhe vrapoi për t’i ndihmuar të tjerët, shkruan Gazeta Shneta.