Plagoset vëllau i deputetit Rexhep Selimi

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sonte në orët e mbrëmjes në Komoran. I plagosuri ka marrë lëndime nga arma e zjarrit dhe është duke u trajtuar në Qendrën Emergjente të QKUK-së në Prishtinë.

Lajmi për “Indeksonline” u konfirmua edhe nga Policia e Kosovës.

Burimet e Indeksonline bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Islam Selimin, vëllaun e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimit.

I dyshuari për plagosje është 47 vjeçari, Xhevat Nuha që është arrestuar nga Policia e Kosovës. Edhe arma që dyshohet të jetë përdorë në rast është konfiskuar nga Policia e vendit. /Indeksonline/