Pogba dëshiron të luaj me Ronaldon te Real Madrid

Ylli francez ka thënë se dëshiron të luajë me pesë herë fituesin e Topit të Artë, teksa largimi i tij nga Old Trafford tashmë duket i sigurt.
Lojtari i Manchester United, Paul Pogba, është i interesuar të transferohet tek Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës.
Raportet e tij me teknikun Jose Mourinho janë prishur krejt dhe Djajtë e Kuq duan ta shesin, por Barcelona nuk e do, sepse Lionel Messi nuk e do.
Pogba, në anën tjetër, ka thënë se dëshiron të luajë me Cristiano Ronaldo. Edhe pse  Real Madrid nuk ka vendosur ende nëse do ta transferojë.