Pogba dëshiron t’i bashkohet Real Madridit, njofton Manchester Unitedin

0
88

Reprezentuesi i Francës, Paul Pogba, thuhet se i ka treguar klubit të tij aktual Manchester Unitedit se shpreson të përfundojë kontratën e tij deri në fund të sezonit dhe më pas t’i bashkohet Real Madridit.

Marrëveshja ekzistuese e Pogbas përfundon në verën e vitit 2022 dhe ka zhvilluar bisedime me drejtorët për të ardhmen e tij, gjashtë vjet pasi ai nënshkroi nga Juventusi.

Mediumi Daily Star ka raportuar për takimin dhe pretendon se Djajtë e Kuq janë gati të lejojnë Pogban të largohet si transferim i lirë këtë verë dhe nuk do t’i ofrojnë atij një kontratë të re.

Trajneri Ralf Rangnick planifikon të vazhdojë të llogarisë në shërbimet e Pogbas derisa ai të mbetet në klub, me mesfushorin aktualisht jashtë fushës. Një dëmtim në kofshë e ka lënë jashtë fushës për 10 javë, por pritet që së shpejti të rikthehet në fushë.

“Kontrata ime si menaxher po ashtu skadon në verë. Për ne, ne kemi të njëjtin synim. Ne kemi të njëjtën ambicie, të jemi aq të suksesshëm sa mundemi në tre ose katër muajt e ardhshëm”, ka thënë Rangnick.

Pogba prej disa vitesh është i lidhur me Real Madridin, me një admirues ish-trajnerin Zinedine Zidane, por ai vazhdon të përfshihet në spekulime me liderët e e La Ligas.