Policia serbe e ndal në Merdare kosovarin, familja nuk po mund të kontaktoj me të

0
280

Kosovari, Nezir Mehmetaj është ndaluar nga policia serbe në pikën kufitare në Merdare.

Indeksonline mëson se policia serbe i ka thënë kosovarit se arsyeja e ndaljes ka qenë për shkak se Mehmetaj gjendet në ‘Stop listën’ .

Pasi është ndaluar, Mehmetaj i është konfiskuar telefoni dhe që nga ai moment nuk ka pasur asnjë kontakt me familjarët.