Prishtinë: Gjendet i vdekur një person para hyrjes së banesës

0
186

Gjatë ditë së djeshme rreth orës 13:00 qytetarët e një kompleksi banesor, para hyrjes së ndërtesës kanë hasur në një person të shtrirë. Ata menjëherë e kanë lajmëruar policinë dhe ekipet e tjera të emergjencës. Personi i shtrirë në tokë, raportohet se kishte ndërruar jetë.

Kështu po deklarojnë nga policia e Kosovës. Këta të fundit rastin e kanë cilësuar si vdekje të dyshimtë.

Ndërkohë hetimet janë tu i8 vazhduar.

Trupit të viktimës, me urdhër të Prokurorit do t’i bëhet obduksioni.

“Raportohet se viktima mashkull K/Shqiptar para hyrjes së banesës së tij është gjetur pa shenja jete. Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.