Protestat në Iran, arrestohet ambasadori britanik

0
454

Në Iran kanë shpërthyer protestat, ku njerëzit po brohorasin me zë të lartë kundër sistemit, madje kanë quajtur vrasës liderin Al Khamein si dhe Kasem Sulejmanin që u vra disa dit më parë nga SHBA-të

Sipas Sky News bëhet me dije se në Teheran është arrestuar ambasadori i Britanisë, po që më pas është liruar sërish.

Top Channel