Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Andora-Shqipëria

0
482

Do të startojë në orën 20:45, sfida e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2020”, mes Andorrës dhe Shqipërisë. Pas disfatës në shtëpi ndaj Turqisë, kuqezinjtë e drejtuar nga dyshja Bulku-Mema, do të kërkojnë triumfin e parë në këto kualifikuese, duke lënë pas zhgënjimin.

Për sa u përket precedentëve të mëparshëm, mes tyre dy ekipet kanë luajtur 3 herë: 2 fitore për Shqipërinë dhe 1 fitore për Andorrën. Shqipëria ka fituar 3-0 dhe 1-0, ndërsa ka humbur 0-2.

Kombëtarja shqiptare do të ketë në dispozicion një shumë prej 150 mijë eurosh, për çdo fitore që do të arrijë këtë edicion në ndeshjet eliminatore. “Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht nga burime të sigurta në institucionin e futbollit, se ka qenë vetë presidenti Armand Duka, i cili në një bisedë me futbollistët ka konfirmuar planin.

Për sa i përket formacionit zyrtar, trajnerët Bulku-Mema, kanë preferuar të bëjnë disa ndryshime në krahasim me sfidën ndaj Turqisë. Ndryshe nga përballja e parë, në këtë takim do të startojnë nga minuta e parë, Aliji, Kaçe, Basha, Grezda dhe Sadiku, të cilët nuk u preferuan në formacionin titullar nga trajneri Panuçi në sfidën ndaj turqve. Ndërkohë janë ulur në stol, Veseli, Balliu, Memushaj, Balaj dhe Abrashi.

Formacionet zyrtare: