Publikohen formacionet zyrtare, Zvicër – Itali

Sot fillon zyrtarisht faza eliminuese e Kampionatit Evropian 2024.

16 skuadrat e kualifikuara nga faza grupore do të fillojnë rrugëtimin eliminues për fatin e tyre të vazhdimsësisë së kampanjës, shkruan Sinjali Sporti.

E dueli i parë i sotëm është ai mes Zvicrës dhe Italisë, i cili fillon nga ora 18:00.

Zvicra apo Italia do të jetë kombëtarja e parë që do ta sigurojë biletën për çerekfinale të EURO 2024.

Dy kombëtaret tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Zvicër XI: Sommer; Schär, Akanji, Rodriguez; Aebischer, Freuler, Xhaka, Rieder; Vargas, Ndoye, Embolo.

Itali XI: Donnarumma; Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Darmian; Fagioli, Cristante, Barella; Chiesa, El Shaarawy, Scamacca.

Lini një Përgjigje