Publikohet raporti për rastet me Covid 19

0
181

Një person ka vdekur dhe 1 mijë e 155 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten se janë regjistruar edhe 1.155 raste të reja me virus.

Ndërkohë, raportoi për 1mijë e 850 të shëruar.

Aktualisht në vend janë 9 mijë 592 raste aktive.