Putin takon Assadin, kapen në video duke u tallur me Trump

0
243

Presidenti rus Vladimir Putin u kap në kamerë duke bërë shaka me homologun e tij sirian Bashar al-Asad në lidhje me presidentin amerikan Donald Trump gjatë vizitës së liderit rus në Damask në 7 janar.

Videoja u publikua nga kanali televiziv Rusia 1 si pjesë e ‘Moskës. Emisioni i Putinit të Dielën, tregon presidentët që vizitojnë Kishën Ortodokse të Virgjërës në Damask, gjatë së cilës Asadi mund të dëgjohet duke i thënë Putinit për Apostullin Pal dhe shndërrimin e tij në Krishterim pas një vizioni në portën e Damaskut.