Qeni mbyt një 45-vjeçare në Zvicër

0
365

Gruaja 45-vjeçare u gjet e vdekur brenda një qendre për trajnimin e qenve në Auboranges, në kantonin e Fribourg të martën.

Në një deklaratë të lëshuar të mërkurën, policia tha se qeni së pari kishte bllokuar oficerët dhe të tjerët për t’iu afruar gruas dhe më pas e kishte sulmuar dhe mbytur një oficere policie femër para se të pushkatohej për vdekje nga partneri i saj, përcjell albinfo.ch.

Autoritetet fillimisht ishin në mëdyshje të spekulonin shkakun e vdekjes, por të premten ata njoftuan se autopsia kishte treguar që ajo kishte pësuar plagë të shumta serioze në krah.

“Gjetjet fillestare të autopsisë tregojnë se ajo u sulmua për vdekje për shkak të plagëve të shumta të rënda në gjymtyrët e saj të sipërme. Këto plagë u shkaktuan nga qeni”, tha zyra e prokurorit e Friborg-ut në deklaratën e së premtes.

Hetimet po vijojnë për rrethanat e sulmit.