“Qysh ke mujt”, kënga e re e Yllka Kuqit (Video)

Këngëtarja nga Gjakova, Yllka Kuqi sot ka lansuar projektin e saj më të ri.

Kënga mbanë titullin “Qysh ke mujt”, dhe vjen edhe me videoklip që tashmë është në kanalin Youtube.

Kënga i takon zhanrit baladë, dhe sjellë këngëtaren mjaftë të veçantë në dukje.

Për këtë projekt, ajo ka bashkëpunuar me Yll Limanin që ka shkruar tekstin, ndërsa Florent Boshnjaku ka realizuar muzikën.

Videoklipi është realizuar nga “Sekuencë studio”.